Moti

TIRANA WEATHER

Flash

Mahnitëse/ Prishtina 'zgjohet' me flamujt e Amerikës

Flamuj të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë vendosur sot në çdo cep të Prishtinës.
Në sheshet por edhe në rrugët e kryeqytetit tashmë janë vendosur flamujt e aleatit më të madh të Kosovës.
Mësohet se flamujt janë vendosur me urdhër të Qeverisë.
Nga komuna bëhet  e ditur se ato i kanë vendosur ndërmarrja Hortikultura me kërkesë të protokollit të shtetit.
Kosova ka paralajmëruar formimin e ushtrisë më 14 dhjetor (të premten) dhe deri më tani pro këtij vendimi ka dal vetëm ambasadori i SHBA-ve Philip Kosnett.No comments